Vonn vodeća

Gagnon pobjednica superkombinacije u Andori

Kanadska skijašica Marie-Michele Gagnon pobjednica je superkombinacije Svjetskog kupa održanog u Soldeu u Andori.

Kanađanka je pobijedila u uzbudljivoj utrci, ponajprije zahvaljujući sjajnoj slomskoj vožnji u kojoj je nadoknadila zaostatak iz superveleslaloma. Samo 20 stotinki zaostala je Švicarka Wendy Holdener, dok je treće mjesto osvojila Francuskinja Anne-Sophie Barthet (+0.61).

Nakon što je u subotu pala na superveleslalomu i, kako se činilo, teže ozlijedila koljeno, vodeća skijašica svjjeta Amerikanka Lindsay Vonn se neočekivano pojavila na startu i zauzela 13. mjesto s 1.93 sekundi zaostatka. Amerikanka je profitirala i odustajanjem Švicarke Lare Gut u slalomu, pa Vonn vodi s 1.235 bodova, 28 bodova više od Gut. Dokraja sezone još je osam utrka.

1. Marie-Michele Gagnon (KAN) 1:43,66 58,00 45,66
2. Wendy Holdener (ŠVI) 1:43,86 +00,20 58,26 45,60
3. Anne-Sophie Barthet (FRA) 1:44,27 +00,61 58,40 45,87
4. Federica Brignone (ITA) 1:44,45 +00,79 57,59 46,86
5. Rahel Kopp (ŠVI) 1:44,88 +01,22 58,23 46,65
6. Romane Miradoli (FRA) 1:45,12 +01,46 57,98 47,14
7. Stephanie Brunner (AUT) 1:45,18 +01,52 58,16 47,02
8. Mikaela Shiffrin (USA) 1:45,23 +01,57 58,97 46,26