Sedma zaredom

Ajax slavio u velikom derbiju: 'Kopljanici' ponovno na vrhu

Pobjedom u Amsterdamu protiv velikog rivala PSV-a 1-0 u 19. kolu, nogometaši Ajaxa ponovno su preuzeli prvo mjesto na ljestvici nizozemskog nogometnog prvenstva…

PSV je u prvom dijelu dobro parirao ''kopljanicima'' koji su tek u nastavku nadigrali momčad iz Eindhovena i pobijedili zahvaljujući pogotku islandskog napadača Kolbeinna Sigthorssona u 64. minuti. Bila je to sedma uzastopna pobjeda Ajaxa u prvenstvu.

Ajax je vodeći na ljestvici s 40 bodova, koliko ima i Vitesse na drugom mjestu. Treći je Twente s 37 bodova, a četvrto mjesto s 36 bodova drži Feyenoord, koji je u nedjelju slavio s 5-2 kod Utrechta. (TS)