Zlato Nijemcu Strolu

EP Atletika: Žunić sedmi u finalu kugle

Hrvatski atletičar Stipe Žunić zauzeo je sedmo mjesto u finalu Europskog dvoranskog prvenstva u Pragu u bacanju kugle s hicem od 20,28 metara.

Žunić, koji je u finale ušao bacivši u četvrtak u kvalifikacijama novi hrvatski rekord od 20,67m, u šest finalnih serija samo je jednom uspio prebaciti 20 metara i to u trećoj seriji. Usto je četiri puta prestupio, dok je u drugoj seriji njegova kugla sletjela na 19,58m.

Do zlata je očekivano stigao dvostruki svjetski prvak na otvorenomm, te olimpijski doprvak iz Londona Nijemac David Strol koji je jedini prebacio 21 metar, s rezultatom od 21,23m. Srebro je osvojio branitelj naslova otprije dvije godine iz Torina, srpski reprezentativac Asmir Kolašinac koji je u posljednjoj seriji bacio 20,90m, dok je broncu osvojio domaći predstavnik Čeh Ladislav Prašil sa 20,66m.