Preokret Minnesotte

Colorado kod kuće prosuo tri gola, Rendulić dobio sedam minuta

U prvom dvoboju nove sezone hokejaške NHL lige Colorado Avalanche je na domaćem terenu poražen od Minnesote Wild sa 4:5, a hrvatski hokejaš 23-ogodišnji Borna Rendulić odigrao je za Colorado sedam minuta, ali nije imao priliku upisati se u strijelce ili asistente.

Colorado je nakon dvije trećine vodio 4:1, ali je na kraju ipak izgubio, a junak susreta bio je Amerikanac Zach Parise, koji je zabio tri pogotka za Minnesotu, uključujući i pobjednički u 51. minuti.

Borna Rendulić je prošle godine potpisao dvogodišnji ugovor s Coloradom, koji mu nije jamčio mjesto u momčadi, pa je prošlu sezonu započeo igrajući u AHL-u za Lake Erie Monsters.

No, zbog ozljeda nekih napadača trener Patrick Roy odlučio je Rendulića povući u momčad Colorada. Rođeni Zagrepčanin je skupio ukupno 11 nastupa za Avalanche u kojima je postigao jedan pogodak i jednu asistenciju. No, u utakmici protiv Florida Panthersa odigranoj 15. siječnja Rendulić je zadobio frakturu stopala, te je propustio ostatak sezone.