Fenomenalan uspjeh

Bravo Zagrebaši! Izbacili jake Dance za četvrtfinale Lige prvaka!

Rukometaši PPD-a Zagreb izborili su plasman u četvrtfinale Lige prvaka nakon što su u danskom Bröndbyu pred 5.000 gledatelja izgubili od Koldinga 21-23 (9-11) te tako obranili pet pogodaka prednosti iz prve utakmice...

Hrvatski prvak je u prvom dvoboju u zagrebačkoj Areni slavio 22-17, a zatim u uzvratu hrabrom i srčanom igrom uspio obranio prednost i ostvariti veliki uspjeh. Rukometašima Zagreba je to peti plasman u četvrtfinale od osam pokušaja, ali prvi u posljednje tri godine. Zadnji put se hrvatski prvak probio među osam najboljih europskih momčadi 2012. godine kada je u osmini finala prošao Metalurg.

Kolding je u prvom poluvremenu u dva navrata imao tri gola prednosti (9-6, 10-7), no PPD Zagreb je do odmora smanjio zaostatak na dva gola zaostatka (9-11), a potom u 37. minuti stigao i do izjednačenja (12-12). Odabranici Veselina Vujovića u 38. minuti su poveli 13-12, što je bilo prvo vodstvo hrvatskog sastava nakon 4-3 iz desete minute utakmice.

Stevanović obranio kad je trebalo

Sredinom drugog poluvremena Zagreba je pao u malu krizu, što je Kolding iskoristio i poveo s dva gola razlike (17-15). Danci su u tim trenucima imali i igrača više, te 'zicer' s crte, no Stevanović je sjajno obranio udarac Karlssonu i spriječio da Kolding pobjegne na plus tri. Deset minuta prije kraja utakmice Kolding je poveo 19-16, no Josip Valčić i Ilija Brozović su smanjili na 19-18 i primirili suparnika. Do konca utakmice Kolding nije uspio stvoriti više od dva gola prednosti.

Najefikasniji igrači u redovima PPD Zagreba bili su Sandro Obranović s pet golova, Zlatko Horvat sa četiri gola pri čemu je jednog zabio s crte 7 metara, te Luka Stepančić s tri gola. Ivan Stevanović je sakupio pet, a Filip Ivić tri obrane. Kolding su predvodili Bo Dybdal Spellerberg i Martin Per Dolk sa po šest golova, no Dolk je svih šest golova zabio iz sedmeraca.

Ždrijeb u utorak u Beču

Ždrijeb četvrtfinala LP održat će se u utorak u Beču.

KOLDING - PPD ZAGREB 23-21 (11-9)

KOLDING: Hvidt, Cleverly; Karlsson 2, Spellerberg 6, K.Anderson 2, Jensen 2, Laen 1, Dolk 6 (6), Landin 2, Jorgensen, Viudes, Boersen 1, L.Anderson 1, Pedersen, Irming, Stefansson

PPD ZAGREB: Ivić, Stevanović; Šprem 1, Brozović 2, Horvat 4 (1), Čelica, Stepančić 3, J. Valčić 2, Obranović 5, Kovačević 1, Raković, Ćorić, Pavlović, T.Valčić, Šebetić 2, Vuglač 1

Isključenja: Kolding - 8 minuta, PPD Zagreb - 14 minuta

Sedmerci: Kolding 6/6, PPD Zagreb 1/2