U sjanoj formi

Braća Sinković i Martin osvojili zlato na Svjetskom veslačkom kupu

Braća Sinković osvojili zlato u utrci dvojca na pariće na Svjetskom veslačkom kupu.

Hrvatski veslači Valent i Martin Sinković osvojili su zlatnu medalju u dvojcu na pariće, a Damir Martin u samcu u nedjelju na prvom ovogodišnjem natjecanju Svjetskog kupa u Vareseu.

Braća Sinković su osvojili zlato u dvojcu na pariće s vremenom 6:33 minute, srebro je pripalo Poljacima Dawidu Grabowskom i Dominiku Czaji (6:35), a treće švicarskom paru Nicu Stahlbergu i Romanu Roeoesliju (6:36).

Bio je to tek drugi izlazak braće Sinković na regatno polje nakon što su u petak direktno izborili plasman u finale gdje su još jednom potvrdili da su najbolji u ovoj disciplini i najveći favoriti za osvajanje zlatnog odličja na Olimpijskim igrama u Rio de Janieru.

Damir Martin je do zlata doveslao s vremenom 7:10,23 minuta. Nakon što je u petak u kvalifikacijama izborio plasman u polufinale gdje je u subotu uvjerljivo bio prvi, Martin je potvrdio svoju nadmoć u natjecanju samaca pobijedivši ispred Kubanca Angela Fourniera (7:16.22) i Belgijanca Obrena Hannesa (7:17,38).