Umalo ispustili 4:0

Boston, New Jersey i Chicago u doigravanju

Sve je manje slobodnih mjesta u doigravanju NHL lige. U subotu su nastavak sezone osigurali aktualni prvaci Boston Bruinsi, te New Jersey i Chicago...

Devilsi su s 5-0 deklasirali Carolinu u gostima, uz pogodak i dvije asistencije Ilje Kovaljčuka te 22 obrane Martina Brodeura. Petr Sykora je dodao gol i asistenciju za New Jersey, a zabijali su i David Clarkson, Ryan Carter i Zach Parise. Uvjerljivom pobjedom Devilsi su se vratili u doigravanje nakon jednogodišnjeg izbivanja. Brodeur je, pak, došao do trećeg "shutouta" sezone i 119. u karijeri. Još mu jedna pobjeda nedostaje da postane prvi vratar u povijesti NHL-a s najmanje 30 pobjeda u 14 različitih sezona.

Boston je sa 6-3 slavio kod New York Islandersa i plasirao se u doigravanje. Dva je pogotka postigao David Krejči, a Bruinsi su utakmicu definitivno prelomili u posljednjoj trećini u kojoj su četiri puta svladavali domaćeg vratara Ala Montoyu. Chicago je poveo s 4-0 protiv Nashvillea, pa umalo ispustio pobjedu. Predatori su, naime, došli do 4-4, ali Brent Seabrook je u devetoj minuti zadnje dionice ipak donio Blackhawksima pobjedu i mjesto u doigravanju.

Vancouver je u produžetku svladao Calgary s 3-2 i vratio se na prvo mjesto Zapadne konferencije, prestigavši St. Louis koji je kod kuće poražen od najlošije momčadi lige Columbusa (5-2). Pobjednički je gol za Canuckse zabio Andrew Ebbet u četvrtoj minuti dodatnog vremena, donijevši svojoj momčadi šestu pobjedu zaredom i bodovno izjednačenje s New York Rangersima, najboljim sastavom Istoka. Treba napomenuti da Vancouver i dalje igra bez svoje ponajveće zvijezde Daniela Sedina koji se i dalje bori s posljedicama potresa mozga. St. Louis je, pak, unatoč spomenutom porazu osigurao naslov pobjednika Centralne divizije, prvi nakon 2000. godine.

Pobjeda Washingtona u produžetku protiv Montreala (3-2) i poraz Buffala u Torontu (4-3) znači da Capitalsi ponovno imaju dva boda više od Sabresa u borbi za osmo mjesto i doigravanje u Istočnoj konferenciji. (TS)

12. Anaheim 78 29 4 11 34 77
13. Minnesota 78 22 11 10 35 76