Nova hrvatska olimpijska senzacija!

Jakov Fak osvojio brončanu medalju u biatlonu!

Hrvatski biatlonac izvrsno je odradio utrku na 10 kilometara i osvojio svoje prvo olimpijsko odličje...

Hrvatska ima prvu medalju na Zimskim olimpijskim igrama u Vancouveru! I to broncu Jakova Faka. Olimpijsku utrku na 10 kilometara hrvatski biatlonac je odradio na najbolji mogući način. Krenuo je izvrsno, vodio većim djelom utrke i na kraju uspio proći kroz cilj kao prvi za 24:21.8 minuta pritom pogodivši svih deset meta. Međutim, ubrzo ga je prestigao Francuz Vincent Jay, koji je postao i olimpijski pobjednik.

Za pobjednikom, koji je imao svih 10 pogodaka, Fak je zaostao 14,0 sekundi, dok je srebrno odličje osvojio Norvežanin Emil Hegle Svendsen koji je usprkos jednom promašaju uspio za 1,8 sekundi preteći Faka.

Naš je biatlonac izvrsno iskoristio svoj startni broj 4 i činjenicu da je nastupio prije no što je započela jaka kiša koja se povremeno pretvarala u snijeg i time uvelike otežavala vidljivost na strelištu.

Brončano odličje biatlonca Jakova Faka ukupno je osmo koje su hrvatski sportaši osvojili na Zimskim olimpijskim igrama, ali i prvo koje nije ostvareno u alpskom skijanju i koje nisu osvojili Kostelići.

Sljedeći nastup u Vancouveru Fak će imati u utorak kada je na rasporedu dohvatna utrka na 12,5 km na kojoj će biatlonci startati prema zaostacima ostvarenim u ovoj utrci.