Imali isti rezultat, ali...

Gorši za dlaku izmaklo drugo finale MK puške!

Hrvatski streljaš u svojoj najjačoj disciplini nije uspio ući u boj za medalje.

Usprkos velikim očekivanjima Petar Gorša se nije uspio plasirati u finale discipline MK puška 50 metara trostav osvojivši deveto mjesto u kvalifikacijama.

Gorša je od trostava najviše očekivao, posebice nakon odličnih rezultata u Svjetskom kupu. Nedavno je u Bakuu pobijedio, a prije toga je bio peti u Munchenu.

Nažalost, u Riju nije uspio. Na koncu je bio deveti sa 1.174 kruga, koliko su pogodili Nijemac Andre Link na sedmom i Talijan Niccolo Campriani na osmom mjestu. No Link i Campriani su imali više pogodaka u centar.

Najbolji u kvalifikacijama bio je Rus Sergej Kamenskiji s novim olimpijskim rekordom 1.184.

Gorši je ovo bio treći nastup u Riju. Na 10m zračna puška osvojio je sedmo mjesto, dok je u disciplini MK 50 m ležeći osvojio 20. mjesto.