Nocioni+Campazzo=70!

Argentina nakon dva produžetka pobijedila Brazil

Pravu dramu ponudio je veliki obračun domaćina Brazila i Argentine u sklopu 4. kola košarkaškog olimpijskog turnira...

U prvoj utakmici 4. kola skupine B olimpijskog turnira košarkaša u Rio de Janeiru, u kojoj igra i reprezentacija Hrvatske, Argentina je svladala domaćina Brazil sa 111-107 (28-19, 16-33, 23-20, 18-13; 10-10, 16-12) nakon dva produžetka.

Brazilci su bili nadomak pobjede unutar 40 minuta, ali je Anders Nocioni tri sekunde prije isteka vremena pogodio tricu za produžetak. U prvih dodatnih pet minuta kod rezultata 95-95 Brazil je imao napad, ali je Neto 14 sekundi prije isteka vremena promašio tricu. U preostalom vremenu Ginobili nije uspio osigurati pobjedu Argentini, pa se ušlo u dodatnih pet minuta.

Kod rezultata 106-105 za Argentinu Garcia je 47 sekundi prije kraja promašio polaganje, a zatim u borbi za loptu napravio prekršaj na Campazzu koji je pogodio oba slobodna bacanja za 108-105. U sljedećem brazilskom napadu neprecizan je bio i Barbosa, pa su Argentinci sigurnim izvođenjem slobodnih bacanja stigli do treće pobjede u skupini, dok je Brazil pao na omjer 1-3.

Najbolji u argentinskim redovima bili su Facundo Campazzo sa 37 koševa i 11 asistencija, te Anders Nocioni sa 33 koša i 11 skokova, dok je Nene Hilario sa 24 ubačaja i 11 skokova bio prvo ime Brazila.

U ponoć je na rasporedu europski derbi između Španjolske i Litve, dok će Hrvatska i Nigerija svoj dvoboj početi u 3.30 sati po hrvatskom vremenu. Hrvatska će pobjedom protiv Nigerije osigurati prolazak u četvrtfinale.

Trenutačno Litva ima omjer 3-0, Hrvatska je na 2-1, Španjolska na 1-2, a Nigerija na 0-3.

U posljednjem kolu u ponedjeljak će igrati Brazil - Nigerija, Španjolska - Argentina i Hrvatska - Litva.