Pred prekidom karijere

Zbog petarde Koch i dalje pati od nesvjestica

Bivši golman Dinama Georg Koch blizu je prekidu svoje karijere nakon teške ozljede zadobivene na početku sezone, prenose austrijski i njemački mediji.

Četiri i pol mjeseca nakon što je nastradao u šestoj minuti derbija austrijske lige između njegova Rapida i bečke Austrije, kada je u neposrednoj blizini njegova desnog uha eksplodirala petarda, malo se toga popravilo na njegovu zdravstvenom planu.

I dalje osjeća posljedice traume. Konkretno, pod maksimalnim fizičkim opterećenjem i dalje pati od napadaja vrtoglavice. Na treninge stoga još uvijek ne može niti pomišljati.

Jednogodišnji ugovor, koji je s austrijskim prvakom potpisao prošlog ljeta došavši iz Dinama, isteći će mu u lipnju. Rapid mu zasad nije ponudio produženje, tako da je malo vjerojatno da hoće u budućnosti. Stoga je bivši bundesligaški golman sve bliže povlačenju.

Na Kocha su petardu bacili navijači gostujuće Austrije na Gerhard Hanappi stadionu nakon što je domaći Rapid poveo golom Boškovića u petoj minuti. Bio je to derbi sedmog kola, a igran je 24. kolovoza prošle godine. Rapid je na kraju slavio 3-0.