Čekaju ih Danci

Soudani za minutu riješio prolaz: Dinamo u trećem pretkolu Lige prvaka

Dinamo je i u Vilniusu pokazao da je puno kvalitetnija momčad od Žalgirisa.

Žalgiris - Dinamo 0:2, a ukupno poslije 180 minuta igre - 0:4.

Sastav Zorana Mamića u uzvratu je sve nedoumice oko pobjednika riješio na početku drugog poluvremena.

U razmaku od samo dvije minute zabili su Soudani i Šimunić i prolaz je bio potvrđen. El Arbi Hillel Soudani je u igru ušao na početku drugog poluvremena umjesto Dejana Radonjića i odmah po ulasku zabio je pogodak. Lijepo ga je proigrao Marko Pjaca malo unutar kaznenog prostora iskosa s desne strane, a ovaj je lijepim udarcem ljevicom u luku pronašao dalji nebranjeni kut Žalgirisovih vrata.

Dok se domaćini još nisu stigli oporaviti Dinamo je poveo 2:0. Iz kornera je ubacio Domagoj Antolić, a glavom je s nekih osam metara s čuvarem na leđima mrežu zatresao Josip Šimunić udarcem u sam donji desni kut.

Litavci su se nadali da bi im prednost mogla biti činjenica da se igralo na umjetnoj travi, ali istina je da se nisu pokazali opasnijom prijetnjom po Modre.

U 3. pretkolu Dinamu će suparnik biti danski prvak Aalborg, koji će ujedno biti i domaćin prvog ogleda.

Liga prvaka, 2. pretkolo, uzvratna utakmica:

Žalgiris Vilnius - Dinamo Zagreb 0:2 (Soudani 47, Šimunić 49), ukupni rezultat 0:4

Sutjeska - Šerif 0:3 (Benson 5, Luvannor 35, Isa 55), ukupni rezultat 0:5

Dudelange - Ludogorec 1:1 (Turpel 81 / Bezjak 51), 1:5

Levadia Talinn - Sparta Prag 1:1 (Teever 68 / Mareček 38), 1:8

Karabakh - Valletta 4:0 (Reynaldo 15, Chumbinho 48, Leandro Dias 56, George 80), 5:0

Maccabi Tel Aviv - Santa Coloma 2:0 (Zahavi 62-11m, Ben Haim 90), 3:0

TNS - Slovan Bratislava 0:2 (Milinković 74, 89), 0:3

HB Torshavn - Partizan 1:3 (Edmundsson 35 / Ninković 49, Lazović 75, Grbić 90), 1:6

Skenderbeu - BATE Borisov 1:1 (Radaš 67 / Olehnovič 29), 1:1

Debrecen - Cliftonville 2:0 (Mihelić 55, Sidibe 79), 2:0

Celtic - Reykjavik 4:0 (Van Dijk 13, 20, Pukki 27, 71), 5:0