Finale Kupa u Berlinu

VIDEO Wolfsburg nokautirao Borussiju Dortmund, Perišić asistent

Ovo je drugi najveći uspjeh Wolfsburga, koji je u sezoni 2008–2009. bio prvak Njemačke.

Nogometaši Wolfsburga po prvi puta u svojoj povijesti osvojili su njemački Kup nakon što su u subotu u finalu u Berlinu pobijedili Borussiju Dortmund s 3-1, a hrvatski reprezentativac Ivan Perišić bio je asistent za jedan pogodak "vukova".

Borussia Dortmund je povela u 5. minuti golom Aubameyanga, a u 22. izjednačenje Wolfsburgu donio je Luiz Gustavo. "Vukovi" su preokrenuli rezultat golom Kevina De Bruynea (33), a na 3-1 povisio je Bas Dost (38) na asistenciju Ivan Perišića, koji je igrao do 74. minute.

Ovo je drugi najveći uspjeh Wolfsburga, koji je u sezoni 2008–2009. bio prvak Njemačke, a trener Borussije Juergen Klopp, koji je sedam godina uspješno vodio klub, nije se uspio oprostiti od navijača sa novim trofejem. Klopp je Borussiju izvukao s ruba bankrota i doveo je do dva naslova prvaka u Bundesligi, njemačkog kupa i finala Lige prvaka.