jednosmjerna utakmica

VIDEO Ukrajina uvjerljivom pobjedom protiv Slovenije na korak do Eura

U prvom dvoboju baraža za plasman na EURO 2016 nogometaši Ukrajine su u Lavovu pobijedili Sloveniju s 2-0 i stekli veliku prednost pred uzvrat u utorak u Mariboru...

Ukrajinci su sasvim zasluženo slavili pred svojim navijačima, a pobjeda je mogla biti i uvjerljivija da nije bilo nepreciznosti ukrajinskih napadača. Prvi pogodak pao je u 23. minuti kada je Andrij Jarmolenko lažnjakom izbacio trojicu slovenskih braniča i pogodio sami donji desni kut vrata.

Na 2-0 povećao je u 54. minuti ukrajinski centarfor Jevhen Seleznjov nakon ubačaja Fedeckija, no dojam ostaje da je Seleznjov prilikom postizanja gola bio u zaleđu. U 69. minuti Seleznjov je pogodio i vratnicu, a Slovenci tijekom cijelog dvoboja nisu ozbiljnije zaprijetili vratima domaćina, te ih čeka teška zadaća u uzvratu u utorak.

U protekla dva dana su Mađari pobijedili Norvešku u Oslu s 1-0, dok su u Zenici BiH i Irska odigrali 1-1. Večeras se sastaju Švedska i Danska.