Genijalnih 97% preciznih dodavanja

Osvajanje prvog europskog naslov u povijesti u ukrajinskom Šahtaru mogu zahvaliti Dariju Srni kojem je to vjerojatno bila i najvažnija utakmica karijere, piše nogometni portal Goal.com.

Nakon 90 minuta završilo je 1:1, a gol odluke u 97. je minuti postigao Brazilac Jadson na asistenciju kapetana Darija Srne. Upravo je on prema mišljenju autora teksta na Goal.comu najzaslužniji je za prvi europski naslov u povijesti kluba iz Donjecka.

Nisam iznenađen Srnom, znam koliko aktivan može biti u napadu

- trener Werdera Thomas Schaaf
'Šahtar može mnogo zahvaliti jednom čovjeku - Dariju Srni. Njegovim je nogama utakmica odlučena, njegov je doprinos u utakmici nevjerojatan. Ne samo da je imao snage za jak udarac na kraju utakmice, već je 120 minuta bio neprelazan za Werderove nogometaše kojima je pod kraj susreta ponestalo daha. I tada je Hrvat bio marljiv', piše portal.

>>  Šahtar i Srna osvojili Kup UEFA-e!

'No, nije to bilo sve što je ovaj veznjak napravio, imao je daleko više dodira s loptom od ostalih. Točno 147 puta Srna je imao loptu u nogama, a primjerice Torsten Frings lupio ju je tek 71 puta, Ozil 67, a Niemeyer 55 puta. Od 93 dodavanja 87 mu ih je bilo preciznih, što iznosi genijalnih 97 posto', dodaje se.

'Bila je to možda i najvažnija utakmica u Srninoj karijeri, a sve što je u ovoj večeri napravio bilo je izvrsno. Kup UEFA-e ide u Ukrajinu, a Srna se posljednji smije. A, onaj tko se zadnji smije, poznato je, smije se najslađe', zaključio je autor teksta.

A sam Srna jedva da je mogao govoriti od sreće. Nakon prvih izjava Ukrajincima, cijela novinarska svita s kontinenta sjatila se prema njemu.

'Plakao sam, samo sam plakao. Nisam mogao suspregnuti emocije. Kad se sjetim one Turske u Beču, sve mi je to prošlo glavom. Eto onako smo ispali od Turske, a sada trenira me Lucescu koji je godinama radio u ovoj zemlji, nekako sam predosjećao da je sudbina to odlučila', kazao je naš kapetan za Sportske Novosti.

Na njegoviu se igru osvrnuo i trener Werdera Thomas Schaaf koji je bio silno ljut i razočaran nakon poraza.

'Sve je moglo bolje završiti po nas, ali nismo bili agresivni koliko smo se dogovorili. I stalno smo suparniku nudili nešto. Dovoljno vremena da se namjesti na terenu, dovoljno prostora da nas napadne sa svih strana', kazao je Schaaf koji je na pitanje je li iznenađen Srninom igrom i zašto se na njemu nije igralo agresivnije odgovorio: 'Nisam iznenađen Srnom, znam koliko aktivan može biti u napadu. Ali, rekao sam i ranije, u obrambenoj fazi nismo bili dovoljno agresivni.

Snimku predaje pehara Kupa Uefe Dariju Srni pogledajte ovdje a sve pogotke s utakmice ovdje.