Velika pobjeda

VIDEO Šok na Bernabeu: Atletico srušio Real u gradskom derbiju!

Drugu sezonu uzastopce nogometaši Atletico Madrida su slavili na Santiago Bernabeu pobijedivši najvećeg suparnika Real Madrid...

Prošle sezone 'Los Colchonerosi' su pobijedili 1-0, a večeras 2-1. Atletico je od gradskog suparnika bio bolji i koncem kolovoza u Superkupu kada je slavio 1-0 golom Marija Mandžukića. Atletico je tako prvi put nakon 1999. godine spojio dvije pobjede protiv 'Kraljevskog kluba'.

Hrvatski reprezentativac se večeras nije upisao među strijelce, no golove za Atletico zabili su Tiago (10) i Arda Turan (76). Pogodak za Real postigao je Cristiano Ronaldo iz jedanaesterca u 26. minuti. Mandžukić je za Atletico igrao do 78. minute, dok je Luka Modrića odradio cijeli dvoboj za domaći sastav.

U ranije odigranom susretu Barcelona je na Camp Nou pobijedila Athletic Bilbao 2-0 ostvarivši i treću pobjedu sezone. Barca je dugo lomila baskijski sastav, a golove je postigla u posljednjih deset minuta. Dvostruki strijelac je bio Neymar (80, 84), na asistencije Lionela Messija. Hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić odigrao je cijeli susreta za Barcelonu koja je 11. uzastopni put pobijedila Athletic u svom dvorištu.

Utakmica je odigrana u znaku neovisne Katalonije. Zbog toga je Barca nastupila u dresovima u bojama katalonske zastave. Prije dva dana više od milijun ljudi je na ulicama Barcelone tražilo referendum o nevisnosti Katalonije. Potporu pristašama katalonske neovisnosti iskazao je i dio Barcinih prvotimaca, a oglasio se i trener muenchenskog Bayerna Pepe Guardiola koji je također zatražio referendum.

Na ljestvici vodi Barcelona s devet bodova, Atletico ima sedam, a Valencia, Celta, Granada, Sevilla i Malaga po četiri boda, ali i susret manje. Real je tek na 12. mjestu s tri boda. (Hina)