Nijemci rutinski

VIDEO Škoti se iskalili sa šest komada, preokret Albanaca

U poslijepodnevnom terminu u nedjelju je odigrano još pet utakmica kvalifikacija za Euro 2016.

U skupini D nije bilo iznenađenja, Njemačka i Škotska su upisale očekivane pobjede i nastavile put prema EP-u.

Aktualni svjetski prvaci su u Gruziji slavili s 2:0 golovima Reusa u 39. i Muellera u 44. minuti.

Znatno uvjerljivija bila je Škotska protiv Gibraltara, završilo je 6:1, a hat-trickom se istaknuo napadač Sunderlanda Steven Fletcher koji je zabijao u 29., 77. i 90. minuti.

Dva je gola postigao Shaun Maloney, jednog je dodao Naismith dok je povijesni prvi gol za Gibraltar u kvalifikacijama postigao Lee Casciaro.

Do četvrte pobjede u skupini F stigle su Sjeverna Irska i Rumunjska.

Otočani su svladali Finsku 2:1, a junak pobjede bio je Kyle Lafferty koji je postigao oba gola.

Od Rumunja se očekivala golijada protiv slabašnih Farskih Otoka, ali na koncu su do tri boda stigli zahvaljujući samo jednom pogotku, kojeg je u 21. minuti postigao Claudiu Keseru.

Najneizvjesniji dvoboj poslijepodnevnog programa odigrao se u Tirani gdje je Albanija pobijedila Armeniju s 2:1. Gosti su poveli preko Movsisjana već u četvrtoj minuti i dugo držali tu prednost, ali kola su im krenula nizbrdo nakon što je u 70. minuti isključen Hambardzumjan. Albanci tu priliku nisu propustili, preko Mavraja su u 77. poravnali, a potpuni preokret donio je Gashi u 81. minuti.