Zadržali priključak

VIDEO Sjajni Griezmann donio pobjedu Atleticu, Mandžo asistent!

U utakmici 20. kola španjolskog prvenstva nogometaši madridskog Atletica su na svom stadionu pobijedili Rayo Vallecano s 3-1 te zadržali priključak s vodećim dvojcem, madridskim Realom i Barcelonom...

Mario Mandžukić bio je u početnoj postavi aktualnog španjolskog prvaka te asistirao francuskom reprezentativcu Antoineu Griezmannu u 22. minuti za njegov drugi pogodak. Griezmann je donio vodstvo Atleticu u 12. minuti kad je iskoristio lošu reakciju gostujuće obrane, presjekao dodavanje i lako svladao vratara Rayo Vallecana.

Isti je igrač iskoristio Mandžukićevo dodavanje glavom, kad je hrvatski reprezentativac prebacio istrčalu obranu Rayo Vallecana, a Griezmann je lako realizirao njegovo dodavanje. Trashorras je u 35. minuti smanjio zaostatak gostiju, da bi konačnih 3-1 postavio Manucho, skrenuvši loptu nakon jednog ubacivanja s lijeve strane u vlastitu mrežu. Mogao je raspoloženi Griezmann u još nekoliko navrata zatresti mrežu, ali zaustavili su ga ili vratnica ili vratar Tono, najbolji pojedinac gostujuće momčadi, iako je primio tri pogotka.

Mandžukić je u igri bio do 70. minute kad ga Diego Simeone zamijenio Fernandom Torresom.

U subotu su pobjede ostvarili i madridski Real i Barcelona. Real je iščupao tri boda na gostovanju u Cordobi, dok je Barcelona s uvjerljivih 6-0 prošla gostovanje kod Elchea.