Mandžo nevidljiv

VIDEO Roma na BH-pogon: Pjanić i Džeko sredili Juventus!

Činilo se da derbi drugog kola Serie A ide prema remiju bez golova, ali onda je Miralem Pjanić maestralno izveo jedan slobodan udarac.

U derbiju drugog kola talijanskog nogometnog prvenstva Roma je na stadionu Olimpico pobijedila Juventus 2:1, a za goste je do 62. minute igrao hrvatski reprezentativac Mario Mandžukić.

Golove za Romu zabili su BiH reprezentativci Miralem Pjanić (61) i Edin Džeko (79), dok je pogodak za Staru damu zabio Paulo Dybala (87).

Juve je u sudačkoj nadoknadi mogao i do izjednačenja, no Wojciech Szczesny je sjajno obranio udarac Leonarda Bonuccija nakon ubačaja iz kornera. Juve je od 78. minute igrao s igračem manje nakon što je zbog drugog žutog isključen Patrice Evra. Crveni karton je zbog prigovora dobio i Juventusov rezervni vratar Rubinho u 66. minuti.

Mario Mandžukić je za Juventus igrao do 62. minute i uklopio se u sivilo torinskog sastava.

Juventusu je ovo bio drugi poraz na startu sezone, što se torinskom klubu nije nije dogodilo nikada u povijesti. Roma sada ima četiri boda nakon remija iz provog kola kod Verone (1:1).

All Goals - AS Roma 2-1 Juventus - 30-08-2015 by Gol-Live