Sam 'vuče' PSG u ligi

VIDEO PSG teškom mukom do tri boda, hat-trick Ibrahimovića

U prvoj utakmici 30. kola francuskog Le Championnata pariški PSG slavio je na Parku prinčeva protiv Lorienta s 3:1, čime je ujedno preuzeo vrh prvenstvene ljestvice...

PSG je do pobjede došao daleko teže od očekivanog, a do tri boda predvodio ga je neuništivi Zlatan Ibrahimović, strijelac hat-tricka. Šveđanin je doveo PSG u vodstvo nakon manje od četiri minute igre, nakon što je na njemu jedanaesterac skrivio gostujući vratar Lecomte.

Nakon toga pogodaka nije bilo više od sat vremena, a onda je s ruba kaznenog prostra Jordan Ayew kaznio PSG-ovu ležernost u obrani.

Parižani su nakon toga pritisnuli, a trud se isplatio u 82. kada je Javier Pastore zaradio novi jedanaesterac, koji je ponovno realizirao Ibrahimović. Šveđanin je točku na 'i' pobjedi stavio u prvoj minuti sudačke nadoknade, nakon asistencije Marca Verrattija.

PSG je s utakmicom više od Lyona preuzeo vrh prvenstvene ljestvice. Lyon već u subotu s početkom u 16 sati dočekuje Nicu, te će vratiti vrh ukoliko upiše pobjedu.