Pjanić odlučio

VIDEO Pogledajte spektakularne golove u derbiju Rome i Intera!

U susretu 13. kola talijanskog nogometnog prvenstva Roma je na stadionu Olimpico pobijedila Inter 4-2 i približila se vodećem Juventusu na tri boda zaostatka.

Golove za Romu zabili su Gervinho (21), Holebas (47) i Pjanić (60, 90+2), dok su strijelci za Inter bili Ranocchia (36) i Osvaldo (57).

Aktualni prvak Juventus je u gradskom derbiju pobijedio Torino 2-1. Nogometaši Torina uspjeli su postići gol Juventusu nakon 12 godiona čekanja, no i sedmi put uzastopce upisali su poraz. Juventus je poveo u 15. minuti golom Artura Vidala iz kaznenog udarca. Slavlje domaćina nije dugo trajalo, sedam minuta kasnije izjednačio je Bruno Peres.

Kada je Lichtsteiner isključen u 78. minuti činilo se kako će Torino napokon izvući remi u gradskom derbiju. No, Andrea Pirlo je sjajnim udarcem s dvadesetak metara donio talijanskom prvaku 'najdražu pobjedu'. Bila je to sedma uzastopna pobjeda Juventusa u gradskim derbijima, te prva u posljednjih 11 ogleda u kojima je Torino zabio gol. Posljednji put Torino je zabio pogodak Juventusu u veljači 2002. godine odigravši 2-2.

Genoa je nastavila sjajnu seriju i na gostovanju kod Cesene pobijedivši 3-0. Genoa je već osam kola bez poraza, a nakon današnje pobjede skočila je na treće mjesto ljestvice. Strijelci za goste bili su Alessandro Matri (5), Luca Antonelli (8) i Massimo Volta (43-autogol).

Milan je na San Siru pobijedio Udinese 2-0 ostvarivši tek prvu pobjedu u posljednjih šest kola. Dvostruki strijelac za 'Rossonere' bio je Jeremy Menez (65-11m, 75). Obje momčadi završile su utakmicu s igračem manje. Gosti su u 62. minuti ostali bez Maurizia Domizzija, dok je devet minuta kasnije isključen Mickael Essien.

Važne bodove dohvatila je i Fiorentina koja je na gostovanju deklasirala Cagliari 4-0. Golove su zabili Matias Fernandez (17,55), Mario Gomez (69) i Juan Guillermo Cuadrado (74).

Palermo je bio bolji od Parme 2-1, dok su Empoli i Atalanta odigrali bez golova. Posljednja utakmica 13. kola je u ponedjeljak, a sastaju se Sampdoria i Napoli.

Na ljestvici vodi Juventus sa 34 boda, Roma je druga s tri boda manje, Genoa je treća sa 23 boda.

REZULTATI:

AS Roma - Inter 4-2 (Gervinho 21, Holebas 47, Pjanić 60,90+2 / Ranocchia 36, Osvaldo 57)

Juventus - Torino 2-1 (Vidal 15-11m Pirlo 90+3 / Peres 22)

Milan - Udinese 2-0 (Menez 65-11m, 75)

Cagliari - Fiorentina 0-4 (Fernandez 17, 55, Gomez 69, Cuardado 74)

Cesena - Genoa 0-3 (Matri 4, Antonelli 8, Volta 43-autogol)

Empoli - Atalanta 0-0

Palermo - Parma 2-1 (Dybala 37, Barreto 73 / Palladino 41)