Sreća ih napustila

VIDEO Pogledajte promašaj težak 12 milijuna eura: Kobna 96. minuta!

Najuzbudljivija utakmica večeri u utorak u Ligi prvaka odigrana je u Lavovu.

Šahtar i Rapid Beč odigrali su 2:2, a ukrajinski klub je s ukupnih 3:2 prošao u grupnu fazu Ligu prvaka.

Rudari za plasman u skupine mogu zahvaliti pobjedi u Beču, ali i nevjerojatnoj sreći koja ih je pratila u zadnjim minutama uzvrata.

Naime, pri rezultatu 2:2 Šahtar je u finišu utakmice ostao s igračem više nakon što je gostujući stoper Sonnleitner u 88. minuti dobio drugi žuti karton.

Austrijance to nije pokolebalo, zaigrali su na sve ili ništa i to im se umalo isplatilo. U 90. minuti Robert Berić je poslao loptu tik pored lijeve stative, a onda je u šestoj minuti sudačke nadoknade okvir gola spasio domaćine. Thanos Petsos je pucao iz slobodnog udarca, vratar Pjatov je to odbio, a na odbijancu je najbrži bio Philipp Prosenik koji ljevicom pogađa vratnicu.

Da je lopta ušla u mrežu, Rapid bi umjesto Šahtara ušao u LP čime bi automatski dobio 12 milijuna eura, a kasnije i brojne milijune na temelju osvajanja bodova, sponzorskih ugovora...

Shakhtar Donetsk 2 - 2 Rapid Wien by cristian_lupu