U četvrtfinalu i PSG i Manchester City

HSV se plasirao u četvrtfinale Kupa UEFA nakon što su u uzvratnom susretu u Istanbulu svladali turski Galatasaray s 3:2, a pobjednički zgoditak za Nijemce je u 89. minuti postigao Ivica Olić.

Prvi dvoboj u Hamburgu završio je 1:1, a Turci su bili u velikoj prednosti jer su pred svojim fanatičnim navijačima vodili 2:0. Harry Kewell zabio je s bijele točke u 39. minuti, a vodstvo je u 48. povisio Milan Baroš.

HSV se čudesno vratio s dva pogotka Paola Guerrera u 57. i 60. minuti, a minutu prije kraja iz protunapada Olić je postavio konačnih 3:2.

Paris Saint Germain je nakon produžetaka također rezervirao svoje mjesto u četvrtfinalu pobjedom nad portugalskom Bragom od 1:0.

Heroj Francuza bio je u 80. minuti Guillaume Hoarau koji je ušao s klupe i nakon prvog didira s loptom postigao pogodak.

Manchester City imao je velikih problema s danskim Aalborgom iako su u Dansku stigli s prednošću od 2:0. Kada se već činilo kako je sve gotovo u 85. minuti zabio je Luton Shelton, a već u prvoj minuti sudačke nadoknade sve je na 'nulu' vratio Michael Jakobsen s bijele točke.

U 30 minuta produžetaka nije pao gol, pa su o pobjedniku odlučivali penali. City je ipak bio sretniji i pobijedio 4:3.