Totalni raspad

VIDEO Nokaut na Velodromeu: Krizi Marseillea nema kraja!

Nakon utakmice s u kojoj je palo nevjerojatnih osam golova stadionom su se orili zvižduci...

U prvoj utakmici 34. kola francuskog nogometnog prvenstva Lorient je na Velodromeu svladao Marseille sa 5:3 (2:0) nanijevši domaćinu četvrti uzastopni poraz, dok je sam pobjegao iz zone ispadanja.

Gosti su u prvom poluvremenu poveli sa 2:0 preko Jordana Ayewa (9) i Bellugoua (14), Marseille je uspio u prvom dijelu nastavka poravnati na 2:2 preko Andrea Ayewa (59) i Morel (67), ali taj je rezultat vrijedio samo minutu prije no što je Philippoteaux (68) iskoristio veliku pogrešku domaće obrane za novo vodstvo Lorienta.

Batshuayi (76) je poravnao na 3:3, ali u završnici su gosti postigli još dva gola za neočekivanu pobjedu, Jordan Ayew (84) je svojim drugim golom doveo Lorient u vodstvo 4:3, a konačni rezultat je postavio Autret (86).

Lorient je sada 14. sa 38 bodova, koliko imaju i 15. Reims, te 16. Toulouse, dok 17. Bastia i 18. Evian TG imaju bod manje.

Marseille je četvrti sa 57 bodova, koliko ima i peti Saint-Etienne.

Na vrhu su Lyon i Paris SG sa po 65 bodova, ali PSG ima utakmicu manje, dok treći Monaco ima 59 bodova.