Spektakl u Beču

VIDEO Nizozemska bolja od Španjolske, remi Talijana i Engleza

U prijateljskim nogometnim susretima odigranim u utorak Nizozemska je u Amsterdamu pobijedila Španjolsku s 2-0, dok su dvoboji Italije i Engleske, te Austrije i BiH okončani rezultatom 1-1.

U Torinu je Italija povela pogotkom Graziana Pellea iz 29 minute, da bi Englezi izjednačili u 78. minuti preko Androsa Townsenda. Bila je to repriza utakmice prvog kruga SP-a iz Manausa u kojoj su Talijani slavili s 2-1.

Nizozemska je u Amsterdamu pobijedila Španjolsku s 2-0 pogocima Stefana de Vrija (13) i Davyja Klaassena (16). Kako su Nizozemci počeli utakmicu, Španjolcima se smiješila nova katastrofa kao na prošlom SP-u (1-5), no domaćini su stali, a Španjolci su propustili dosta prilika za barem počasni gol.

U Beču su pred skoro 50 tisuća gledatelja Austrija i BiH su igrali 1-1. Domaćini su poveli preko Marca Janka (34), a za BiH je izjednačio Izet Hajrović (48).

U Zuerichu su Švicarska i SAD odigrali 1-1 u zanimljivoj utakmici u kojoj su Amerikanci poveli pogotkom Breka Shea iz slodbodnog udarca u 45. minuti, pa ostali bez isključenoga napadača Jozya Altidorea u 67. minuti. Valentin Stocker je u 80. minuti iz blizine postavio konačnih 1-1.

Rusija je razočarala odigravši u Himkiju samo 0-0 protiv slabog Kazahstana. Utakmica je odigrana pred samo 400 gledatelja, po vrlo hladnome vremenu, a Kazahstanci su u završnici utakmice propustili dvije prilike da ubilježe senzacionalnu pobjedu. Šveđani su kod kuće slavili protiv žilavih Iranaca s 3-1, a prvi zgoditak na utakmici postigao je Zlatan Ibrahimović. Utakmica se igrala u švedskom gradu Solna, ali je na tribinama ogromna većina od 34.000 gledatelja navijalo za Irance.

Rezultati prijateljskih utakmica:

Italija - Engleska 1-0 (Graziano Pelle 29/Andros Townsend 79)

Nizozemska - Španjolska 2-0 (Stefan de Vrij 13, Davy Klaassen 16)

Austrija - BiH 1-1 (Janko 34/ Hajrović 48)

Švedska - Iran 3-1 (Zlatan Ibrahimović 11, Marcus Berg 21, Ola Toivonen 89/Javad Nekounam 24pen)

Estonija - Island 1-1 (Vasiljev 55/Gislason 9)

Švicarska - USA 1-1 (Stocker 80/Shea 45)

Rusija - Kazahstan 0-0

Ukrajina - Latvija 1-1 (Jarmolenko 35/Maksimenko 90+2)

Luksemburg - Turska 1-2 (Mario Mutsch 30/ Mevlut Erdinc 4, Hakan Calhanoglu 87)