Ostala je misterija

VIDEO Nevjerojatno: Ludi vratar uzeo stvar u svoje ruke, suigrači poludjeli

U 25. kolu kineske Superlige dogodio se nesvakidašnji slučaj u kojem je golman pokušao uzeti stvari u svoje ruke…

Momčad Peking Guoana ušla je u utakmicu kao druga na ljestvici, sa šest bodova manje od vodećeg Guangzhoua, trostrukog uzastopnog prvaka čiji je trener Marcelo Lippi. Protivnik im je bio rival Tianjin.

Tianjin je čak i poveo sredinom prvog poluvremena, ali je minutu kasnije rezultat poravnat. I onda je odjednom, ničim izazvan, vratar Pekinga Zhi Yang u 68. minuti uzeo loptu, spustio je ispred sebe i krenuo naprijed. I krenuo je. Išao je i driblao do sve dok nije izgubio loptu na sredini terena, ali srećom nije bio kažnjen zbog svoje nonšalancije.

Zhi Yang je ostao nesavladan do kraja utakmice, a tri minute poslije njegovog 'izleta', suigrači su uspjeli nakon uspješne akcije doći do vodstva od 2:1. To je bio i konačan rezultat, a ostala je misterija zašto je golman, iz čista mira, krenuo u napad.