Doček u L.A.-u: 'Idi doma, varalice'

Nogometaši LA Galaxyja i Milana remizirali su (2-2) u prijateljskoj utakmici odigranoj u Carsonu. Davida Beckhama u njegovoj su prvoj domaćoj utakmici navijači dočekali 'na nož'…

'Idi doma, varalice', 'Pokaj se, 23', 'Mi smo prije tebe, poslije tebe i unatoč tebi', 'Je li zlo u tebi ili u onome što činiš?', samo je dio repertoara poruka s transparenata kojima je navijačka skupina kalifornijskog kluba dočekala svog donedavnog ljubimca u njegovoj prvoj utakmici na Home Depot Centru otkad se priključio Galaxyju, pokazavši mu što misli o njegovu paralelnom nastupanju za dva kluba.

Na poluvremenu se jedan iz skupine navijača osobno pokušao obračunati s 34-godišnjim Englezom. Vrijeđao ga je s tribina dok se ovaj povlačio u svlačionicu. Beckham ga je pozvao neka se 'spusti i bude muškarac'. Sukob su spriječili djelatnici redarske službe.

Tijekom prvog poluvremena publika je pri svakome njegovu kontaktu s loptom zviždala. U drugom dijelu utakmice Beckhamu je bilo nešto lakše.

'Nisam razočaran. Takve me stvari ne uznemiruju. Ne mogu me svagdje voljeti. Štoviše, mnogo je ljudi predvidjelo da će se dogoditi nešto slično', rekao je Beckham na kraju utakmice.

U 65. minuti Beckham je iz kornera asistirao Bryanu Jordanu za konačan rezultat, a sudjelovao je i u akciji kod prvog gola domaćih. U 75. je zamijenjen uz zvižduke pomiješane s pljeskom.

'Drago mi je da se taj omjer na koncu barem izjednačio', dodao je.

Talijani su poveli u 16. minuti preko brazilskog braniča Thiaga Silve. U 30. je minuti izjednačio Alan Gordon nakon kombinacije Landona Donovana i Davida Beckhama. Flamini i Ronaldinho pripremili su priliku za gol Pipa Inzaghija u 61. minuti, da bi konačan rezultat postavio Jordan.