Haliloviću klupa

VIDEO Majstorska asistencija Rakitića u porazu Barcelone

U utakmici pripremnog International Champions Cupa Firentina je u Firenci bila bolja od europskog prvaka Barcelone s 2-1, a hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić je upisao prekrasnu asistenciju za jedini gol Barce...

Rakitić je u 17. minuti u zraku iz prvog dodira s loptom proigrao  Luisa Suareza koji je nakon toga matirao vratara Fiorentine. Hrvatski je reprezentativac još jednom pokazao koliko dobar osjećaj za loptu ima, jer uistinu mali broj igrača može na ovaj način gurnuti suigrača u čistu gol-priliku.

Pobjedu je Talijanima donio Bernardeschi (4, 12) s dva lijepa pogotka unutar osam minuta igre.

Uz Rakitića, koji je iz igre izašao u 64. minuti, na ovoj utakmici su u dresu Fiorentine nastupila još trojica Hrvata - Milan Badelj, Ricardo Bagadur i Ante Rebić, dok Alen Halilović kod Barcelone nije ulazio u igru.

Treba naglasiti da je Barcelona izlaskom Rakitića izgubila jako puno na kvaliteti igre, te da prave opasnosti za gol Fiorentine nakon toga praktički da nije ni bilo.