bale nakon tri mjeseca

VIDEO Luka Modrić asistirao u pobjedi Reala, Ronaldo ispisao povijest

Luka Modrić upisao je asistenciju, a Real tri boda na neugodnom gostovanju kod Eibara...

Nogometaši Real Madrida slavili su u 13. kolu Primere u gostima kod Eibara s 2-0, te sada opet zaostaju šest bodova za vodećom Barcelonom. Iako je bio dominantan protiv sedmoplasiranog sastava Primere, Real se morao dosta namučiti da uzme puni plijen.

Real je poveo u 44. minuti nakon što je ubacivanje Luke Modrića u mrežu pospremio Gareth Bale. Modrić je izveo brzi korner i onda iskosa oštro ubacio na peterac gdje je najviši bio Velšanin. Bio je to njegov prvi pogodak u dresu Reala nakon čak tri mjeseca! Posljednji put zatresao je mrežu Betisa 29. kolovoza.

U 82. minuti Cristiano Ronaldo je postavio konačnih 2-0 iz vrlo dvojbeno dosuđenog kaznenog udarca. Bio je to 235. pogodak Ronalda u Primeri, čime je prestigao Huga Sancheza na vječitoj ljestvici najboljih strijelaca lige svih vremena. Ispred njega su još samo Telmo Zarra (251) i Leo Messi (290).

Modrić je igrao cijelu utakmicu, a Mateo Kovačić do 79. minute. Potonji je zaradio i žuti karton u prvom poluvremenu.

Na ljestvici vodi Barcelona s 33 boda, Atletico Madrid je drugi s 29, a Real treći s 27 bodova.