Chelsea je imao sve, ali...

VIDEO Ludi kraj derbija: Crveni Ivanoviću, Van Persie spasio United!

U derbiju devetog kola engleskog nogometnog prvenstva Manchester United i Chelsea su na Old Traffordu odigrali 1:1, a domaćin je stigao do boda golom u sudačkoj nadoknadi utakmice.

Chelsea je poveo golom Didiera Drogbe u 53. minuti nakon ubačaja iz kornera. Sve do sudačke nadoknade Bluesi su imali tri boda u rukama, no u posljednjim trenucima je izjednačio Robin van Persie.

U nedjelju su odigrana još dva susreta, a u oba su slavile gostujuće momčadi. Newcastle United je u Londonu slavio protiv Tottenhama 2:1, dok je Everton bio bolji od Burnelya 3:1.

Tottenham je poveo u 18. minuti golom Emmanuela Adebayora, no Svrake su u nastavku okrenule rezultat. Gosti su izjednačili u prvom napadu, a pogodak je postigao Sammy Ameobi (46). Pobjedu gostima donio je Ayoze Perez Gutierrez u 58. minuti.

Everton je protiv Burnleya slavio na krilima dvostrukog strijelca Samuela Eto'oa (4, 86), a pogodak je postigao i Romel Lukaku (29). Pogodak za domaćine zabio je Danny Ings (20).

Chelsea i dalje vodi na ljestvici sa 23 boda, četiri manje ima Southampton, a treći je Manchester City sa 17 bodova. United je ostao na osmom mjestu sa 13 bodova.