Šok terapija uspjela

Leicester pobijedio Liverpool i pobjegao iz zone ispadanja

Leicester je pobijedio Liverpool 3:1 u 26. kolu Premierlige...

Aktualni engleski nogometni prvak Leicester City je u prvoj utakmici pod vodstvom novog trenera Craiga Shakespearea na svom terenu svladao Liverpool sa 3-1 (2-0) i s ta tri boda pobjegao iz zone ispadanja.

Leicester je poveo u 28. minuti preko Vardyja, da bi na 2-0 povisio Drinkwater sjajnim udarcem sa 25 metara u 39. minuti. Vardy je svojim drugim golom u 60. minuti odveo "lisice" na tri gola prednosti da bi Coutinho u 68. uspio tek ublažiti poraz "redsa".

Hrvatski reprezentativni stoper Dejan Lovren nije konkurirao za nastup u momčadi Liverpoola zbog ozljede.

Leicester je sada 15. na ljestvici sa 24 boda, koliko ima i 16. Swansea City, dva manje imaju Middlesbrough i Crystal Palace koji se nalazi u zoni ispadanja.

Liverpool je ostao peti sa 49 bodova, jednim manje od četvrtog Arsenala, a jednim više od šestog Manchester Uniteda koji imaju po utakmicu manje.

Na vrhu je Chelsea sa 63 boda, drugi Tottenahm Hotspur ima 53, a treći Manchester City 52 uz utakmicu manje.

Na dnu su Hull City sa 21 i Sunderland sa 19 bodova.