Treći gol u sezoni

VIDEO Kovačić odveo Inter do pobjede: Apsolutno najbolji na utakmici!

U posljednjem susretu 15. kola talijanskog nogometnog prvenstva Inter je na gostovanju pobijedio Chievo 2-0, a prvi pogodak na utakmici postigao je hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić.

Hrvatski veznjak se među strijelce upisao u 19. minuti. Bio je to njegov treći gol ove sezone, a prva dva je zabio u rujnu protiv Palerma (1-1) i Sassuola (7-0). Pogodak je postigao i Andrea Ranocchia u 55. minuti. Sve nade domaćina u moguće čudo ugasle su u 72. minuti kada je Ruben Botta dobio crveni karton.

Kovačić je bio apsolutno najbolji igrač Intera, ali i glavna meta suparničkih igrača. U prvom poluvremenu čak su tri igrača Chieva dobila žute kartone zbog oštrih prekršaja nad hrvatskim veznjakom. Požutili su Mariano Izco, Boštjan Cesar i Riccardo Meggiorini. Kovačić je igrao do 81. minute kada ga je zamijenio Osvaldo.

U ponedjeljak je odigrana utakmica između Empolija i Torina, a završila je bez pogodaka.

Juventus vodi na ljestvici sa 36 bodova, Roma je druga s bodom manje, dok su na diobi trećeg mjesta Lazio, Sampdoria i Genoa sa po 26 bodova. Slijede Milan i Napoli sa po 24 boda. Inter na 11. poziciji ima 20 bodova.

REZULTATI:

Empoli - Torino 0-0

Chievo - Inter 0-2 (Kovačić 19, Ranocchia 55)

U nedjelju:

Milan - Napoli 2-0 (Menez 6, Bonaventura 52)

Cesena - Fiorentina 1-4 (Savić 59-ag / Valero 44, Savić 47, Rodriguez 79, El Hamdaoui 90+3)

Genoa - Roma 0-1 (Nainggolan 40)

Parma - Cagliari 0-0

Udinese - Verona 1-2 (Di Natale 31 / Toni 45+1, Hristodoulopoulos 46)

Juventus - Sampdoria 1-1 (Evra 12 / Gabbiadini 51)