Lijeva, desna, glava...

VIDEO Junak dana uz Ivana Rakitića: Četiri gola u razmaku od 15 minuta!

Napadač Raya Vallecana Alberto Bueno postigao je sva četiri pogotka za svoj klub u domaćoj 4-2 pobjedi nad Levanteom u 25. kolu španjolske Primere.

Gostujuća momčad je povela u 13. minuti pogotkom Casadesusa, ali je u razdoblju od 23. do 38. minute 26-godišnji domaći napadač Alberto Bueno postigao četiri pogotka i odveo Rayo Vallecano prema devetoj prvenstvenoj pobjedi kojom je izbio na 10. mjesto španjolskog prvenstva.

VIDEO Briljantna partija Rakitića: Načeo suparnika pa asistirao za drugi gol!

Bueno je prvi pogodak postigao glavom, drugi lijevom, a preostala dva desnom nogom. S ova četiri pogotka stigao je do broja 16 u ovoj sezoni i probio se na četvrto mjesto ljestvice strijelaca u Primeri. Ispred njega su samo Ronaldo (29), Messi (27) i Neymar (17).

Buenova četiri pogotka u razmaku od 15 minuta nisu rekord španjolskog prvenstva. Za isti je doseg Brazilcu Bebetu u sezoni 1995/96. na utakmici Barcelona - Albacete trebalo samo šest minuta, kad je prvi pogodak postigao u 83., a četvrti u 89. minuti.

Sjajnu je utakmicu u subotu odigrao hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić u 25. kolu španjolske Primere, te uz Urugvajca Luisa Suareza bio najzaslužniji za 19. prvenstvenu pobjedu Barcelone koja je s 3-1 slavila na gostovanju kod pretposljednje Granade.

Rakitić je u 25. minuti doveo Barcelonu u vodstvo nakon što je Suarezov šut blokirao stoper Granade, a hrvatski reprezentativac natrčao na odbijenu loptu i s pet metara je poslao u nebranjenu mrežu. U 48. minuti Suarez i Rakitić su odigrali dvostruko dodavanje nakon kojeg je Urugvajac sam izbio pred domaćeg vratara i udvostručio Barcelonino vodstvo. Samo pet minuta poslije domaćini su smanjili na 1-2 nakon što je kapetan Rico bio precizan iz kaznenog udarca. Konačnih 3-1 postavio je Messi u 70. minuti. Rakitić je opet izbacio Suareza preciznim dodavanjem preko obrane Granade. Urugvajac je prošao domaćeg vratara i nesebično poslužio svog kapetana kojemu nije bilo teško poslati loptu u nebranjenu mrežu.

Ovom je pobjedom Barcelona (59) stigla na bod zaostatka od vodećeg Reala (60) koji će u nedjelju ugostiti Villarreal. Treći je Atletico s 53 boda.