Nakon remija sa studentima - izgubili

Nogometaši Intera i Cluba Americe odigrali su u kalifornijskom Stanfordu prvu u seriji prijateljskih utakmica pod nazivom World Football Championship. Meksikanci su slavili nakon raspucavanja penala...

Ukupno je završilo 6-5 pobjedom Amerike, nakon što je nakon 90 minuta bilo 1-1. Meksikanci su poveli golom Juana Carlosa Silve u 51. minuti. Interov Kolumbijac Ivan Cordoba izjednačio je deset minuta kasnije.

America je posljednje meksičko prvenstvo završila na osmom mjestu

America je posljednje meksičko prvenstvo završila na osmom mjestu.

Igrači su nakon svršetka utakmice igrane pred 31.026 navijača počeli razmjenjivati majice nesvjesni da u WFC-u nema remija. Jedini je 11-erac promašio Interov Francuz Patrick Vieira.

Gol Intera branio je 19-godišnji slovenski juniorski reprezentativac Vid Belec. Nije bilo niti Julija Cesara niti Francesca Tolda.

WFC je turnir koji se igra na bodove. Za pobjedu nakon izvođenja penala America je zaradila dva boda. Idući meč na turniru igraju Chelsea i Inter u utorak u Pasadeni. Na turniru još sudjeluje i AC Milan.