Zaigrao i Soudani

VIDEO Vodili 1:0 do 68. minute, imali tri zicera, penal i - izgubili!

U susretu 1. kola C skupine afričkog nogometnog Kupa nacija Alžir je u Mongomu pobijedio Južnu Afriku 3:1 i preuzeo vodstvo na ljestvici.

Južna Afrika je vodila 1:0, imala još tri sjajne prilike, pri čemu i neiskorišteni jedanaesterac, no ipak je izgubila utakmicu.

Južna Afrika je povela u 52. minuti golom Thusa Phale, a dvije minute kasnije i priliku povećati vodstvo, no Tokelo Rantie je promašio kazneni udarac. Kazna za promašaje stigla je u 68. minuti kada je Thulani Hlatshwayo zatresao vlastitu mrežu, a četiri minute kasnije Faouzi Ghoulam je doveo Alžirce u vodstvo.

Pobjedu sudionika osmine finala posljednjeg svjetskog prvenstva u Brazilu potvrdio je napadač lisabonskog Sportinga Islam Slimani u 83. minuti. Za Alžir je posljednje četiri minute zaigrao krilni napadač zagrebačkog Dinama El Arbi Soudani.

U drugom kolu, 23. siječnja sastaju se Gana - Alžir, te Južna Afrika - Senegal.