Dvije stative u 94. minuti

VIDEO Higuain nokautirao Inter, Napoli zasjeo na vrh Serie A!

Utakmicom podno Vezuva kompletirano je 14. kolo Serie A koja ima novog lidera.

U posljednjoj utakmici 14. kola Serie A Napoli je pobijedio Inter 2:1 i izbio na prvo mjesto Serie A.

Već u drugoj minuti domaćini su poveli, a strijelac je bio Gonzalo Higuain koji reagira u maniri rasnog golgetera i topovskim udarcem matira Samira Handanovića.

Put do tri boda Napoliju je znatno olakšao Yuto Nagatomo koji je u finišu prvog poluvremena dobio dva žuta kartona (u 35. i 44. minuti).

Iako brojčano, inferiorni, Nerazzurri su bili konkretniji u drugom poluvremenu, ali nisu uspjeli kapitalizirati puno bolju igru u odnosu na prvi dio. Štoviše, opet je za Inter koban bio Higuain koji u 62. minuti nakon duge lopte Raula Albiola bježi dvojici Interovih braniča i udvostručuje prednost Napolija.

Pet minuta kasnije Adem Ljajić smanjuje rezultat, Inter je nakon toga krenuo va banque, ali nije uspio pronaći put do mreže koju je čuvao Pepe Reina jer osim raspoloženog Španjolca ispriječila im se i velika količina nesreće - u četvrtoj minuti sudačke nadoknade dvaput su pogađali vratnicu.