Nitko kao on

VIDEO Fantastični napadač: Najbolji učinak u povijesti Bundeslige!

Napadač njemačkog bundesligaša Wolfsburga Nizozemac Bas Dost ima najbolji učinak u povijesti Bundeslige - postiže gol svake 63 minute provedene na travnjaku.

Bas Dost je ove sezone zabio 13 golova pri čemu devet u zadnja četiri ligaška gola. Ukupno je na terenu proveo 819 minuta što je prosjek od jednog pogotka svake 63 minute. Do sada je rekord držao Claudio Pizzaro, koji je prošle sezone za Bayern postigao 10 golova za 683 minute, točnije jedan pogodak svakih 68 minuta.

Dost je trenutačno treći strijelac lige. Ispred njega su Bayernov Arjen Robben sa 17 golova, te napadač Eintrachta Alexander Meier sa 16 pogodaka. Sjajni Nizozemac je ove sezone u svim natjecanjima u 19 nastupa zabio 16 golova.

"Protiv Werdera smo tri puta gubili, no nismo gubili nadu. U prvom poluvremenu nisam zabio pogodak, no u nastavku sam dva puta tresao suparničku mrežu. Nikad nisam gubio vjeru", kazao je 25-godišnji nizozemski napadač nakon utakmice koju je Wolfsburg dobio 5:3.