Brozović i Badelj zabili

VIDEO Hrvati briljirali, drama u Napulju: Benitez s bolnim porazom odlazi u Real

U derbiju posljednjeg kola talijanskog nogometnog prvenstva i izravnom sudaru za plasman u kvalifikacije Lige prvaka Lazio je u Napulju pobijedio Napoli 4-2 i osigurao treće mjesto.

Bila je to sjajna utakmica sa šest golova, dva crvena kartona i promašenim kaznenim udarcem. Premda je Lazio uvjerljivo pobijedio, vrlo lako se moglo dogoditi da slavi i Napoli. Naime, domaćin je kod rezultata 2-2 i u situaciji kada je imao igrača više, imao i jedanaesterac, no Gonzalo Higuain je promašio cijeli gol.

Lazio je nakon prvog poluvremena vodio 2-0 golovima Marca Parola (33) i Antonia Candreve (45), međutim domaćin je u nastavku susret izjednačio, a oba pogotka je zabio Gonzalo Higuain (55, 64). Argentinac je u 77. minuti mogao postati junakom, no promašio je kazneni udarac. Kazna je stigla u 86. minuti kada je Ogenyi Onazi doveo Lazio u novo vodstvo, a pobjedu Rimljana potvrdio je Miroslav Klose (90+2).

Oba sastava zaključila su utakmicu s igračem manje. Kod Lazija je isključen Parolo (62), a kod Napolija Faouzi Ghoulam (71). Hrvatski nogometaš Ivan Strinić nije nastupio za Napoli. Na taj način Rafael Benitez napušta Napoli s porazom. Benitez nije uspio uvesti Napoli u Ligu prvaka, a sada će preuzeti kormilo Real Madrida.

Golijadu su vidjeli gledatelji na San Siru gdje je Inter pobijedio Empoli 4-3, a svih sedam golova palo je u drugom poluvremenu. Strijelci za Inter bili su Rodrigo Palacio (49), Mauro Icardi (53, 77), te naš Marcelo Brozović (70), a strijelci za goste bili su Levan Mchedlidze (59, 88) i Manuel Pucciarelli (62). Za drugi gol Intera asistirao je Mateo Kovačić. Brozović je igrao cijeli susret, a Kovačić do 83. minute.

Fiorentina je zaključila prvenstvo pobjedom protiv Chievo 3-0, a posljednji pogodak postigao je hrvatski reprezentativac Milan Badelj u 90. minuti. Strijelci za 'viole' bili su i Josip Iličić (12), te Federico Bernardeschi (76).

Cagliari se od prve lige oprostio pobjedom protiv Udinesea 4-3. Duje Čop je za domaći sastav igrao od 58. minute, dok je Stipe Perica za Udinese igrao prvo poluvrijeme. Igor Bubnjić je utakmicu pratio s klupe za pričuve gostujućeg sastava.

Juventus je osvojio naslov prvaka, Roma je osvojila drugo mjesto i direktan plasman u Ligu prvaka, dok Lazio odlazi u kvalifikacije LP. Iz Serie A su ispali Cagliari, Cesena i Parma.

REZULTATI:

Napoli - Lazio 2-4 (Higuain 55, 64 / Parolo 33, Candreva 45+1, Onazi 86, Klose 90+2)

Roma - Palermo 1-2 (Totti 85 / Vazquez 35-11m, Belotti 90+4)

Fiorentina - Chievo 2-0 (Iličić 12, Bernardeschi 76, Badelj 90+39

Inter - Empoli 4-3 (Palacio 49, Icardi 53, 77, Brozović 70 / Mchedlidze 59, 88, Pucciarelli 62)

Sampdoria - Parma 2-2 (Romagnoli 54, De Silvestri 79 / Palladino 74, Varela 88)

Sassuolo - Genoa 3-1 (Berardi 3, Zaza 19, 32 / Pavoletti 41)

Torino - Cesena 5-0 (Martinez 10, Lopez 16, 71, Benassi 31, Moretti 49)

Cagliari - Udinese 4-3 (Sau 13, Galvao 19, Mpoku 79, Fernandes 85-ag / Aguirre 44, Fernandes 81, Thereau 88)