Šok za Vučicu

VIDEO City srušio Romu i osigurao osminu finala, golčina Nasrija!

Posljednja večer nogometne Lige prvaka u ovoj godini donijela je i posljednja dva putnika u osminu finala, a to su Manchester City i Schalke.

Engleski prvak je u Rimu u izravnom sudaru za drugo mjesto u skupini E pobijedio Romu 2-0, te po drugi put izborio plasman u drugi krug natjecanja. Gosti su na Olimpicu nastupili bez dvojice ponajboljih igrača Sergia Agüera i Yaye Tourea no pružili su odličnu predstavu. City je poveo golom Samira Nasrija u 60. minuti, a slavlje 'Građana' potvrdio je Pablo Zabaleta u 86. minuti. Roma je najbliže golu bila u 72. minuti kada je Manolas uzdrmao vratnicu.

VIDEO Spektakl na Camp Nou: Messi, Neymar i Suarez za prvo mjesto Barce!

Sjajan pogodak Nasrija možete vidjeti OVDJE.

U drugom dvoboju iz E skupine Bayern je u Münchenu pobijedio CSKA Moskva 3-0 i potvrdio prvo mjesto. Golove za bavarski sastav zabili su Thomas Müller iz jedanaesterca u 18. minuti, Sebastian Rode u 84. minuti, te Mario Götze u sudačkoj nadoknadi.

Bayern i City idu u osminu finala, Roma natjecanje nastavlja u Europskoj ligi, a CSKA je završio svoju europsku priču.

U skupini G Chelsea je i prije zadnjeg kola osigurao 'jedinicu', a na Stamford Bridgeu je pobijedio Sporting 3-1 otvorivši vrata drugog kruga Schalkeu. Nijemcima je trebala pobjeda u Mariboru i teškom mukom su slavili 1-0.

Golove za 'Bluese' zabili su Cesc Fabregas (8-11m), Andre Schürrle (16) i John Obi Mikel (56), dok je strijelac za Sporting bio Jonathan Silva (50).

U drugom dvoboju Schalke je stigao do važna tri boda golom Maxa Meyera u 62. minuti.

Chelsea je slavio u skupini sa 14 bodova, Schalke je sakupio osam, Sporting sedam, a Maribor tri boda.

U skupini H Porto i Šahtar su i prije zadnjeg kola osigurali prva dva mjesta, a u međusobnom susretu u Portugalu odigrali su 1-1. Gosti su poveli golom Tarasa Stepanenka (50), a izjednačio je Aboubakar u 87. minuti. Darijo Srna nije nastupio za Šahtar zbog ozljede.

Athletic Bilbao je pobijedio BATE Borisov 2-0 i osigurao plasman u Europsku ligu. Strijelci za baskijski klub bili su San Jose (47) i Markel Susaeta (88).

Ždrijeb osmine finala je 15. prosinca u Nyonu.

Rezultati utakmica 6. kola Lige prvaka u skupinama E, F, G i H:

SKUPINA E:

Roma - Manchester City 0-2 (Nasri 60, Zabaleta 86)

Bayern - CSKA Moskva 3-0 (Mueller 18pen, Rode 84, Goetze 90)

SKUPINA F:

Ajax - APOEL 4-0 (Schoene 45pen, 50, Klaasen 53, Milik 74)

Barcelona - PSG 3-1 (Messi 19, Neymar 42, Suarez 77/Ibrahimović 15)

SKUPINA G:

Chelsea - Sporting 3-1 (Fabregas 8-pen, Schuerrle 16, Obi Mikel 56/Johnathan 50)

Maribor - Schalke 0-1 (Meyer 62)