Barca se grize?

VIDEO Chelsea na krilima Pedra do prve pobjede, City nastavlja gaziti

Aktualni prvak Engleske Chelsea upisao je prvu pobjedu u sklopu 3. kola Premierlige. Žrtva je bio West Bromwich, koji je na svom travnjaku poražen s 2:3...

Chelsea je do prve pobjede došao pogocima Španjolaca, a posebno se istaknuo novopridošli Pedro. On je zabio i asistirao Diegu Costi za pogodak kojim je Chelsea u 30. minuti vodio 2:0. Mogao je i trebao povesti WBA, ali je udarac Morrisona s bijele točke obranio vratar Chelseaja Thibaut Courtois.

Pet minuta nakon što su primili drugi pogodak, domaći su nogometaši smanjili rezultat. Morrison je ispravio svoju pogrešku iz 14. minute i smanjio na 1:2. No, netom prije kraja prvog poluvremena Azpilicueta je ponovno vratio na dva razlike u korist gostiju.

Činilo se da bi londonski sastav mogao do lake pobjede na neugodnom gostovanju, međutim tada je John Terry dobio crveni karton zbog prekršaja na Samu Rondonu. West Brom je vrlo brzo smanjio, ponovno preko Morrisona, no bio je to ujedno i konačni rezultat.

U posljednjih pola sata West Browm nije uspio ozbiljnije zaprijetiti golu Chelseaja, pa je menadžer Jose Mourinho upisao prvu pobjedu u novoj sezoni.

Pobjedu je ostvario i Manchester City porazivši na Goodison Parku Everton 2-0, dok su Watford i Southampton odigrali bez golova.

Lider prvenstva City upisao je i treću pobjedu, ovoga puta protiv Evertona 2-0. Golove su zabili Kolarov (60), koji je praktički iz mrtvog kuta prevario vratara Howarda, i Nasri (88) koji ne nešto ranije u igri zamijenio Raheema Sterlinga.

U dvoboju Watforda i Southampton nije bilo golova. U ponedjeljak je derbi kola između Arsenala i Liverpoola.

Na ljestvici vodi Manchester City s maksimalnih devet bodova iz tri susreta i bez primljenog pogotka, dok su iza njega Leicester City i Manchester United sa po sedam bodova.

Premierliga, 3. kolo:
Watford - Southampton 0-0
Everton - Manchester City 0-2 (Kolarov 60, Nasri 88)
WBA - Chelsea 2-3 (Morrison 35,59 / Pedro 20, Costa 30, Azpilicueta 42)
Manchester United - Newcastle United 0-0
Sunderland - Swansea City 1-1 (Defoe 62 / Gomis 45+3)
Crystal Palace - Aston Villa 2-1 (Dann 71, Sako 88 / Souare 77-ag)
West Ham United - Bournemouth 3-4 (Noble 48-11m, Kouyate 53, Maiga 82 / Wilson 11, 28, 79-11m, Pugh 66)
Norwich City - Stoke City 1-1 (Martin 28 / Biram Diouf 11)
Leicester City - Tottenham Hotspur 1-1 (Mahrez 82 / Ali 81)