Lyon skinut s trona nakon sedam godina

Nogometaši Bordeauxa osvojili su šesti naslov prvaka Francuske u povijesti. Pobijedili su i u zadnjem kolu (Caen na gostovanju 1-0) i tako se obranili od Marseillea. Bordeaux je sezonu završio sa jedanaest pobjeda u jedanaest utakmica!

Kod Caena, koji se borio za opstanak, jedini pogodak na utakmici je postigao Yoan Gouffran u 48. minuti. Unatoč pobjedi Marseillea u posljednjem kolu, na domaćem terenu protiv Rennesa 4-0, Bordeuax je očuvao tron i tako je došao do šestog naslova, prvog nakon 1999. godine. U svemu je mogao uživati i francuski igrač hrvatskog podrijetla, Gregory Sertić, koji je na travnjak ušao u 64. minuti.

Caen je tako ispao zajedno s Le Havreom i Nantesom. Ivan Klasnić je postigao uvodni pogodak na utakmici Nantesa i Auxerra, gdje je Nantes upisao pirovu pobjedu 2-1. Tako se popularni 'kanarinci', nakon samo jedne sezone, spuštaju opet u drugu ligu. Bio je ovo Klasnićev šesti pogodak u sezoni.

U Ligu prvaka osim Bordeauxa i Marseille ide i Lyon, dok su Europa ligu izborili Toulouse i Lille. U posljednjem kolu je Lille pretekao PSG. Lille je slavio na domaćem terenu protiv Nancyja, dok su Parižani bili nemoćni u devedeset domaćih minuta protiv Monaca (0-0).

Za Monaco je cijelu utakmicu odigrao Jerko Leko. Dario Šimić je ušao na travnjak u 76. minuti, a Nikola Pokrivač u posljednjim sekundama.

Recimo i da je napadač Toulousea Andre-Pierre Gignac s 24 pogotka najbolji strijelac Le Championnata.