Messi zabio dvaput

Barcelona je u 20. kolu španjolske nogometne lige došla do nove uvjerljive pobjede, ovaj put protiv Krešićeve Numancije rezultatom 4:1, osvetivši se tako za jedini poraz doživljen ove sezone u prvom kolu Primere upravo protiv Numancije.

Barcelona je prvenstvo u kojem je izrazito dominantna započela porazom u 1. kolu, izgubivši u gostima kod Numancije koju vodi hrvatski trener Sergije Krešić s 1-0. Bio je to i jedini poraz Barçe u ovome prvenstvu, u sljedećih 19 utakmica upisali su 17 pobjeda i dva remija, a posljednju, 17. pobjedu ostvarili su upravo protiv Numancije s 4-1 na stadionu Camp Nou.

Tako je momčad trenera Josepa Guardiole s kamatama naplatila dugove Krešićevom sastavu, iako prvo poluvrijeme nije sugeriralo novi uvjerljivi trijumf Barcelone. Naime, nakon 45 minuta igre rezultat je i dalje bio 0-0.

No, u nastavku je proradila mašinerija lidera Primere. Lionel Messi zabio je dvaput, u 50. i 76. minuti, a po jedan pogodak dodali su Samuel Eto'o u 53. i Thierry Henry u 71. minuti. Kamerunac Eto'o, vodeći strijelac lige, zabio je 19. puta u ovom prvenstvu. Za goste je lijepi pogodak iz slobodnog udarca postigao Jose Barkero u 61. minuti. Igrač Numancije Cesar Palacios dobio je u 80. minuti drugi žuti, odnosno crveni karton.

'Barcelona nas je svladala svojim akcijama i preciznošću, ali naudile su nam i sudačke odluke. Sudac nam je poništio regularan gol, priznao vodeći gol Barce iz zaleđa, nije dosudio jedanaesterac na Dimasu i nepravedno je rasporedio kartone,' nezadovoljan je nakon utakmice bio Numancijin trener Sergije Krešić.

Na ljestvici Barca ima ogromnih 15 bodova prednosti ispred Reala i Seville.