Majstorski potez

VIDEO Barca furiozna: Sjajan asist Rakitića uvod u hat-trick Messija!

U 19. kolu Primere Barcelona je protutnjala kroz La Corunu.

Barcelona je u gostima kod Deportiva slavila sa 4:0 i time zadržala zaostatak od jednog boda za Realom, koji ima utakmicu manje od Katalonaca.

Tri pogotka zabio je Lionel Messi, a za vodeći gol u 11. minuti asistirao mu je Ivan Rakitić. Hrvatski veznjak odlično je ubacio u prazan prostor iza obrane domaćina, a Messi je u trku glavom pogodio mrežu. U 33. minuti, nakon komibinacije sa Luisom Suárezom, Messi zabija za 2:0.

Ivan Rakitić je sudjelovao i kod trećeg pogotka Messija, koji je pao u 62. minuti nakon kornera. Umjesto na ubacivanje, Rakitić i Messi su se odlučili za kratka dodavanja, a hrvatski veznjak pogurnuo je loptu za Messija koji je solo akcijom zabio za 3:0.

Messiju je to bio 22. hat-trick u španjolskom prvenstvu, a potop domaćina dovršio je Sidnei autogolom u 83. minuti.