Agüero presudio

VIDEO Argentinci gurnuli branitelja naslova Urugvaj 'na rub ponora'

Noćas je odigran derbi Copa Americe između Argentine i Urugvaja koji je pripao 'gaučima' s minimalnih 1:0...

Sergio Agüero bio je strijelac jedinog pogotka na utakmici u 56. minuti, nakon što mu je loptu na peterac suparnika ubacio Pablo Zabaleta. Napadač Manchester Cityja išao je na loptu glavom, te ju je ispred svog čuvara zakucao u mrežu Fernanda Muslere.

Bila je to sjajna utakmica u kojoj je dominirala Argentina, ali prilika je imao i Urugvaj. Na kraju sasvim zaslužena tri boda odlaze nogometašima izbornika Gerarda 'Tate' Martina, dok će Urugvaj, koji brani naslov pobjednika, morati slaviti protiv Paragvaja u posljednjem kolu ukoliko želi proći u nokaut fazu natjecanja.

Paragvaj je u drugom susretu skupine B slavio s također minimalnih 1:0 protiv reprezentacije s pozivnicom - Jamajke. Pogodak vrijedan tri boda zabio je Edgar Benitez u 36. minuti.