izborio penal i crveni!

VIDEO Večer karijere Nikole Kalinića: Hat-trickom potopio Inter

Utakmicu za pamćenje odigrao je hrvatski nogometni reprezentativac Nikola Kalinić, čija je Fiorentina slavila na gostovanju kod Intera s 4:1...

Kalinić je postigao hat-trick, izborio je jedanaesterac iz kojeg je Fiorentina povela, te je na sebi zaradio prekršaj zbog kojeg je stoper Intera Miranda bio isključen u 31. minuti utakmice.

Sve je krenulo već u 4. minuti kada je Kalinića u šesnaestercu oborio vratar Intera Samir Handanovič, na što je sudac pokazao na bijelu točku. Siguran realizator bio je Josip Iličić, koji je matirao svog sunarodnjaka.

U 18. minuti Iličić je raspalio po golu, Handanovič je odbio u zrak, no lopta se odbila na gol-crtu gdje je prvi na njoj bio hrvatski reprezentativac. Samo pet minuta kasnije Marcos Alonso je sjajno prošao svog čuvara na lijevoj strani Fiorentinina napada i uposlio Kalinića u petercu, kojem pak nije bilo teško samo postaviti nogu i povisiti na 3:0.

Osam minuta kasnije Kalinić je pobjegao Mirandi kao posljednjem braniču Intera, nakon čega ga je ovaj povukao za dres i zaradio put u svlačionicu.

Nakon 15 minuta igre u nastavku Inter je smanjio preko Icardija, ali Kalinić se pobrinuo da drame ne bude. Najprije je iščeprkao jednu loptu na rubu kaznenog prostora, gurnuo ju prema Iličiću koji mu potom nesebično vraća, a naš napadač mirno postiže svoj treći pogodak.

Mogao je Kalinić postići još pokoji pogodak, međutim Handanovič se više nije dao savladati.

Sjajnu predstavu za 'viole' je pružio i Milan Badelj, dok Ante Rebić nije ulazio u igru. Kod Intera Ivan Perišić je igrao do 64. minute i uklopio se u sivilo milanskog sastava. Marcelo Brozović je ušao u igru u 78. minuti. Bila je to treća uzastopna pobjeda Fiorentine protiv Intera, pri čemu druga na San Siru nakon lanjskih 1-0.

REZULTATI 6. kola Serie A:

Inter - Fiorentina 1-4 (Icardi 60 / Iličić 4, KALINIĆ 18, 23, 77)
Genoa - Milan 1-0 (Džemaili 10)
Bologna - Udinese 1-2 (Mounier 31 / Badu 61, Zapata 85)
Sassuolo - Chievo 1-1 (Defrel 3 / Paloschi 24)
Torino - Palermo 2-1 (Lopez 45, Benassi 48 / Gonzalez 71)
Verona - Lazio 1-2 (Helander 33 / Biglia 63-11m, Parolo 86)

Napoli - Juventus 2-1 (Insigne 26, Higuain 62 / Lemina 63)
Roma - Carpi 5-1 (Manolas 24, Pjanić 28, Gervinho 31, Salah 51, Digne 68 / Borriello 34)