Kakvo otvaranje!

Senzacija u londonskom derbiju: Bilić iznenadio Arsenal na Emiratesu

Slaven Bilić debitirao je kao menadžer West Hama u Premierligi s 2:0 pobjedom kod Arsenala na Emiratesu...

Svi su najavljivali potop West Hama u prvom kolu nove sezone Premierlige na gostovanju kod Arsenala, međutim dogodila se prava senzacija. Momčad Slavena Bilića upisala je 2:0 pobjedu čime je ušutkala sve kritičare koji nisu imali lijepih riječi za bivšeg izbornika reprezentacije Hrvatske ni način na koji njegovi momci funkcioniraju.

West Ham je pogocima Cheikhoua Kouyatea i Maura Zarata upisao prvu pobjedu u gostima kod Arsenala nakon travnja 2007. godine.

Kouyate je doveo West Ham u vodstvo u 43. minuti kada je iskoristio pogrešku Petra Čecha koji je 'zaplivao u prazno', dok je na 2:0 povisio Zarate lukavim udarcem s 20-ak metara u 57. minuti.

Arsenal je tako po drugi put u posljednje tri sezone otvorio prvenstvo domaćim porazom od dva razlike. Podsjetimo, prije dvije je godine s 3:1 poražen od Aston Ville na Emiratesu.

U drugoj utakmici dana Newcastle i Southampton su igrali 2-2, popodne igraju Stoke City i Liverpool, a u ponedjeljak West Bromwich Albion i Manchester City.