Remi Istre i Lokomotive

Rijeka sretnim golom slavila u Osijeku i izbila na prvo mjesto

U izravnom dvoboju klubova koji su u prva dva kola bili stopostotni uspješniji su bili gosti.

U sklopu trećeg kola HNL-a na stadionu Gradski vrt Rijeka je pobijedila Osijek 1:0 i skočila na prvo mjesto ljestvice s maksimalnih devet bodova.

Osječani su na valu optimizma, nakon dvije pobjede na gostovanjima (Pula i Zaprešić), dočekali Riječane pred lijepo popunjenim tribinama. Oko 4.000 navijača nadalo se da bi Osijek mogao i do treće pobjede u nizu kojom bi se vinuo do prve pozicije, ali nadu im je ugasio jedan bivši igrač Osijeka.

Josip Mišić je u 40. minuti pucao s 15-16 metara, lopta je pogodila nekog od osječkih braniča, prevarila vratara Zvonimira Mikulića i završila u mreži.

Pokušavali su domaćini u drugom poluvremenu stići do izjednačenja, bacili su sve karte u napad, ali nisu uspjeli. Jako blizu bili su na samom kraju utakmice kada je Karlo Lulić pogodio stativu.

Paralelno s ovom igrala se i utakmica Istra 1961 - Lokomotiva koja je završila remijem, 1:1.

Puljani su poveli u 24. minuti, strijelac je bio Theophilus Solomon, ali i na ovom susretu je bivši igrač rastužio domaćine - Dejan Radonjić je u 72. minuti postavio konačan rezultat.