Ostaju u borbi za vrh

VIDEO Derbi sjevernog Londona bez pobjednika: Sanchez spasio Arsenal!

U sjevernom dijelu britanske prijestolnice ove subote bila je samo jedna tema - susjedski okršaj.

U 29. kolu Premierlige na White Hart Laneu su Tottenham i Arsenal odigrali 2:2 čime su obje momčadi prosule po dva boda u borbi s Leicesterom za naslov prvaka.

Derbi sjevernog Londona ponudio je iznimno uzbudljiv dvoboj u kojem je Arsenal poveo pa ostao s igračem manje, Tottenham potom preokreće, ali Topnici se i s igračem manje spašavaju poraza i ostaju u igri za titulu.

Aaron Ramsey je udarcem petom u 39. minuti doveo Arsenal u vodstvo,da bi gosti u 55. minuti ostali bez isključenoga Francisa Coquelina.

Tottenham je brzo iskoristio brojčanu nadmoć i preokrenuo pogocima Tobya Alderweirelda (60) i Harry Kanea (62), da bi u 76. minuti Alexis Sanchez izjednačio nakon loše intervencije vratara Llorisa.