lazio slavio s desetoricom

Torinski sastav u vrhu Serie A, Genoa iznenadila Milan

U susretu 6. kola talijanskog nogometnog prvenstva Torino je s dva igrača manje pobijedio Palermo 2-1 i probio se na drugu poziciju Serie A...

Domaćin je poveo u 44. minuti autogolom Giancarla Gonzaleza, a na 2-0 povisio je Marco Benassi u 48. minuti. U 61. minuti Torino je ostao bez isključenog Cristiana Molinara, što su gosti iskoristili i deset minuta kasnije smanjili golom Giancarla Gonzaleza. U 89. minuti isključen je i Joel Chukwuma Obi, no Palermo nije uspio izjednačiti. Za goste nije nastupio Mate Jajalo.

Lazio je na gostovanju pobijedio Veronu 2-1 i probio se na diobu trećeg mjesta. Lazio je gubio na poluvremenu, a pobjednički pogodak postigao je s igračem manje pet minuta prije kraja susreta. Verona je povela u 33. minuti golom Filipa Helandera, a u 63. minuti je izjednačio Lucas Biglija iz kaznenog udarca. Devet minuta prije kraja utakmice gosti su ostali s igračem manje nakon što je isključen Mauricio, no pet minuta kasnije Marco Parolo je zabio za pobjedu gostiju iz Rima.

Nogometaši Genoe ostvarili su drugu pobjedu u novoj sezonu svladavši favorizirani Milan s 1-0. Zahvaljujući pogotku švicarskog reprezentativca Blerima Džemailija iz slobodnog udarca u 10. minuti, Genoa je prekinula niz od tri poraza, a istovremeno je spriječila Milan da u osam dana ostvari i treću pobjedu. Vratar Milana Diego Lopez bio je nemoćan kod pogotka, jer je lopta na putu prema njemu pogodila nekog od njegovih suigrača i prevarila ga.

Bio je to i konačan rezultat utakmice na kojoj je sudac Tagliavento podijelio čak devet žutih i jedan crveni karton. Zbog udaranja laktom u 42. minuti je isključen Milanov srednji branič Alessio Romagnoli.

Sassuolo i Chievo su odigrali bez pobjednika, 1-1, a Šime Vrsaljko je odigrao cijeli susret za domaći sastav.

Udinese je slavio na gostovanju kod Bologne 2-1,no Stipe Perica nije nastupio za momčad iz Udina.

Na ljestvici vodi Inter sa 15 bodova, Torino je drugi sa 13 bodova, a slijede Lazio, Sassuolo i Fiorentina sa po 12 bodova.

Serie A, 6. kolo, rezultati:

Genoa - Milan 1-0 (Džemaili 10)
Bologna - Udinese 1-2 (Mounier 31 / Badu 61, Zapata 85)
Sassuolo - Chievo 1-1 (Defrel 3 / Paloschi 24)
Torino - Palermo 2-1 (Lopez 45, Benassi 48 / Gonzalez 71)
Verona - Lazio 1-2 (Helander 33 / Biglia 63-11m, Parolo 86)

kasnije:

Inter - Fiorentina

U subotu:

Napoli - Juventus 2-1 (Insigne 26, Higuain 62 / Lemina 63)
Roma - Carpi 5-1 (Manolas 24, Pjanić 28, Gervinho 31, Salah 51, Digne 68 / Borriello 34)