13. naslov

FOTO Dinamo nakon drame slavio protiv Splita i uzeo dvostruku krunu

Nogometaši Dinama pobjednici su hrvatskog nogometnog Kupa nakon što su u finalu na stadionu Maksimir pred 11.000 gledatelja boljim izvođenjem jedanaesteraca pobijedili Split 4-2 i to nakon što u 120 minuta nije bilo golova...

Dinamo je sasvim zasluženo stigao do pobjede, jer je bio bolji u apsolutno svim segmentima igre. Imao je 70 posto posjeda lopte u svojim nogama, 22 udarca na gol Splita (gosti 6), ali nije uspio probiti vratara Zagorca.

'Modrima' je to prvi kup u posljednje tri sezone, te ukupno 13. 'Rabuzinovo sunce'. Dinamo je ove sezone osvojio i prvenstvo osvojivši ukupno devetu dvostruku krunu.

Dinamu je pobjednički pokal uručila predsjednica Republike Hrvatske Kolinda Grabar-Kitarović.

Dinamo je od prve minute dominirao, no nije uspio probiti suparničku obranu premda je u produžetku 25 minuta imao i igrača više. Split je igrao vrlo agresivno i svoju priliku tražio iz kontri i polukontri stvorivši možda i bolje prilike.

Modri' su u prvih 45 minuta uputili sedam udarac prema suparničkim vratima, Split samo jedan, imali su i devet kornera i 66 posto posjeda lopte, no agresivni Split je držao 'nulu'. Najbolju priliku u prvom dijelu Dinamo je imao u 13. minuti kada je Pivarić pucao iz slobodnog udaraca, a Zagorac je sjajno obranio.

Dominacija 'modrih' nastavila se i u nastavku susreta. Međutim, hrvatski prvak nije imao niti jednu veliku priliku, za razliku od Splita koji je imao dvije odlične prilike. Prvo je u 62. minuti Cikalleshi na drugoj vratnici zakasnio na loptu, a Split je mogao do gola i u sudačkoj nadoknadi, no Rog je u situaciji dva na jedan loše dodao u sredinu.

Kako nije bilo pogodaka krenulo se u produžetke, a već u petoj minuti nastavka gosti su ostali s igračem manje. Nino Galović je neoprezno zaustavio Pivarića i zaradio drugi žuti i isključujući karton. Premda je Dinamo 25 minuta imao igrača više nije uspio postići pogodak i Split je uspio dovući susret do jedanaesteraca.

U lutriji udaraca s 'kreča' 'modri' su ipak bili uspješniji. Kpd Dinama su golove zabili Angelo Henriquez, Jeremy Taravel, Josip Pivarić i Paulo Machado, dok su kod Splita precizni bili Tomislav Barbarić i Antonio Mršić. Marko Rog je uzdrmao vratnicu, a Slavko Blagojević je prebacio okvir gola.